Regnum Çerkezköyde Yaşam

Yatırımın Değere Dönüştüğü Proje

Yoğun ve noktasal bloklar yerine Lineer yapılar,

Arsa içerisine kütleler lineer bloklar şeklinde çevreye paralel olarak yerleştirilmiştir. Lineer blok planlamasıyla tüm dairelerin çevreden ve planlı peyzaj alanlarından maksimum görüş alanı ile faydalanması sağlanmıştır. Blokların birbiriyle mesafeleri, planlamadaki doğru yaklaşım konutların birbirinin içerisine bakmayan mahremiyeti koruyan bir sonuç getirmiştir

Özgün ve ilkeli tasarım,

Tasarımın merkezine koyduğumuz birçok ilkelerden birisi yüksek yapılardan alçak katlı insani normlara saygılı kütlelerin olmasıydı. Bu kütleler, içerisinde aileler nesiller yetiştirecek gerektiğinde dışarıda oynayan çocuklarınızı balkondan izleyebilecek, görüş açısı yeryüzü ile gökyüzü arasında optimal bir noktada olacak sağlıklı yapılar olmalıydı. Az katlı yapılar tercih edilirken toprak üstünde yoğun ve büyük noktasal bloklardan kaçındık. Önemli olan komşuluk ilişkileri içerisinde ortak yaşam alanları oluşturmaktır.

Teraslı yapılar sayesinde doğayla iç içe,

Kütleler teraslı olarak tasarlanmıştır ki bu teraslar birinci olarak kullanıcıların doğayla üst katlarda da iç içe olmasını sağlıyor. İkinci olarak siluet açısından hareketliliği çevresel ışığı havayı orta avluya alarak daha sağlıklı bir yapılaşmayı sağlıyor. Üçüncü olarak güney yönüne doğru planlanan teraslar klimatize bir etki yaratarak yaz kış kullanışlı alanlar oluşturmaktadır.

Regnum Çerkezköy ve projedeki seçkin sosyal donatıları projeyi farklı kılıyor,

10.000 m2’nin üzerinde yeşil alanı, yaz ve kış aylarında ayrıcalığını hissedeceğiniz üzeri açılır-kapanır havuzu, güvenli bir şekilde çocukların ve gençlerin basketbol oynayabileceği modern bir basketbol sahası, orta alanda oldukça geniş bahçeler, hem konuta özel,  hem ortak alan olarak nitelikli kesintisiz yürüyüş ve koşu imkanı sağlayan yollar, içerisinde yansıma havuzu ve kamelyalarıyla dinlenme ve sohbet köşeleri oluşturulmuştur. 

Güvenli ve kontrollü giriş çıkışlar, akşam geç saatlerde rahat hareket edebilmeniz için 24 saat güvenlik

Kendi kendine yeten proje,

Proje içerisinde kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek, market, kafeterya gibi ticari üniteler de düşünülmüştür. Blokların arasında güvenli bir şekilde zaman geçirirken üst teras alanında günlük ihtiyaçların karşılanabileceği küçük cafe restoran vb. gibi alanlar planlanmıştır.

 

Sosyal Alanlar

Üzeri Açılabilen Havuz

Sauna ve Buhar Odası

Otoparklar

Otoparklarda egzost salınımı koridorlara geçemesin için ayrıca hollerle geçişler yapıldı. Yapı niteliğini artırmak dolayısıyla insan yaşamının niteliğini artırmaktır.

Geniş, Ferah ve Şık
Giriş Holleri

Dayatmacı mimari yerine uyum sağlayan planlama,

Çamaşır yıkama ve ütü odası, giyinme soyunma odası gibi ekstra alanlar tüm daireler için standart hale getirilmiştir.

Rahat ve konforlu alanlar